Як одеські атовці вшанували козацького полковника Палія: фоторепортаж

В Одесі провели молебень за всіх полеглих за Україну в рамках урочистого вшанування пам’яті козацького полковника Семена Палія.  

Про це повідомив кореспондент «Інформаційної хвилі» з місця події.

Традиційно, цими днями в Лузанівському парку у меморіального хреста вшанували пам’ять Семена Палія. Організували захід Чорноморське Гайдамацьке З’єднання та Товариство організацій учасників АТО Одещини.

В ході заходу єпископ Павло провів молебень за всіх полеглих за Україну: від козаків до нинішніх воїнів російсько-української війни на Донбасі.

У ході заходу кандидат історичних наук Володимир Полторак провів відкриту лекцію «Маловідома перемога на Пересипу!» та розповів про Семена Палія і його діяльність.

«Козацький полковник та ватажок народного постання 1700-1704 рр. Семен Палій одну зі своїх славних перемог здобув саме на території сучасної Одеси. У квітні 1691 р. Семен Палій на чолі двох сотень козаків вистежив і напав на великий татарський загін, який на чолі двох татарських вельмож (Девлет-Гірея і Бат-Гірея) повертався після війни з Угорщини, Валахії і Молдови і слідував від Аккермана до Очакова повз Качибей — сучасну Одесу», 
— йшлося у лекції.

Відомо, що у 1691 році його козаки напали на татар зненацька «на самому Пересипу», завдали великих втрат і отримали кілька «язиків». Одного відправили до Мазепи, а той до царя Петра I в Москву, а також звільнили майже 100 полонених молдаван, угорців і волохів. А залишки татарського загону козаки переслідували аж до самого Очакова.

Після лекції присутні поклали каміння у меморіального Хреста. Це вшанування  відбувається на початку квітня традиційно з 2005 року, коли знайшли історичні матеріали щодо битви і встановили Хрест, повідомив Голова одеської крайової організації політичної партії «Народний Рух України» та ветеран російсько-української війни на Донбасі  Сергій Гуцалюк.

«Якщо до війни ми молились за загиблих козаків під час того бою, то зараз молимось  і за здоров’я тих козаків, які нині на війні.  Дуже добре що в топоніміку нашого міста зайшло ім’я Семена Палія:  вулиця Дніпропетровська дорога  — величезний проспект в селищі Котовського — тепер названа вулицею Семена Палія,» 
— розповів Гуцалюк. 

Він також подякував приватним підприємцям, які довкола Хреста висадили алею з акацій та самшита.

«Сучасні воїни — ветерани російсько-української війни на Донбасі (воїни АТО й ООС,  які були в ЗСУ і добробатах) вшанували полеглих воїнів. Це демонстрація єдності духу на березі Чорного моря в чорноморській столиці нашої України», 
— підсумував Гуцалюк. 

Нагадаємо, що вшанування одеськими атовцями всіх полеглих в боях за Україну стало доброю традицією.  Так, 5 квітня в 106 школі, де вчився загиблий Микола Руденко, висадили 109 дерев, які символізують 109 полеглих одеситів на Донбасі. А також 7 квітня військові та небайдужі одесити висадили 41 саджанці молодих дубів в честь загиблих бійців на Сході країни.

Інформаційна хвиля

Городилов Олександр