Сергій Гуцалюк: Одесу, яку ми знаємо збудували “понаєхавшие”

Об”єктивно історично склалося, що ту Одесу, яку ми знаємо, збудували ті, хто в це місто приїхав, а не народилися тут. Втім, державна машина спочатку Російської Імперії, а потім і Радянського Союзу з ідеологічних міркувань нівелювали цей чинник.

Про це під час круглого столу “Толерантність і її межі” заявив Сергій Гуцалюк, історик. громадський і політичний діяч, ветеран Визвольних змагань, отаман Чорноморського гайдамацького з”єднання.

За його словами, саме в Одесі зародилося як мінімум три держави – сучасна Греція, Ізраїль (через ідеї Жаботинського), ну і сучасна Україна.

Втім, ці місцеві прояви загальнолюдського мислення старанно придушувалися панівною владою…

“Разом з тим, в 60-х -70-х роках минулого століття з усіх усюд Радянського Союзу стали приїздити різного роду керівники. Вони в ідеологічному розумінні були солдатами імперії. Вони керували тут заводами, військовими, підприємствами… І саме вони стали принижувати автохтонне населення Одеси…”, – розповів Сергій Гуцалюк.

На думку Сергія Гуцуляка, ці великодержавні ідеї в маргіналізованому вигляді вибухнули на початку 2014 року. Однак, самоорганізація саме місцевого активу не дала, в данному випадку, Росії – знову окупувати Одесу.

Городилов Олександр