Одеський суд засудив до невеликого терміну проросійського терориста, який готував вбивство отамана

До 4 років 8 місяців позбавлення волі засудив Приморський районний суд Одеси члена проросійської організації «Народна дружина» Сергія Беспалого, якого звинувачували в підготовці вбивства активіста євромайдан, керівника «Чорноморського гайдамацького з’єднання» Сергія Гуцалюка.

Вирок колегія суддів під головуванням Сергія Кічмаренко винесла ще на початку липня.

Беcпалий визнав свою провину і просив судити його за скороченою процедурою. Клопотання було задоволене. Любителя Росії визнали винним у підготовці замовного умисного вбивства з корисливих мотивів групою осіб, а також у підготовці терористичного акту з людськими жертвами – частина 1 ст. 14, пункти 6, 12 частини 2 ст. 115 і частина 1 ст. 14, частина 2 ст. 258 КК України.

Всього у цій справі в вересні 2015 року затримали шість осіб.

«За завданням кураторів з ГРУ Генштабу Росії члени групи збиралися, зокрема, здійснити вибухи в місцях дислокації правоохоронців, на військових об’єктах, в волонтерських і громадських проукраїнських організаціях», – заявляла тоді СБУ.

За даними спецслужби, групу Беспалого сформував екс-співробітник російської спецслужби, який знаходиться в окупованому Криму.

«Факти розробки і узгодження з представником спецслужби РФ детального плану вбивства Сергія Гуцалюка задокументовані. Реалізувати задум злочинці збиралися на маршруті руху активіста до місця проживання в передмісті Одеси », – говорилося в повідомленні відомства.

Призначаючи покарання, суд врахував «першу судимість Беспалого, його позитивну характеристику, щиросердне зізнання і каяття, похилий вік (йому аж 55 років, – Ред.), Позицію потерпілого Гуцалюка, який претензій до обвинуваченого не має та залишив на розгляд суду прийняття рішення.

В результаті терорист отримав по мінімуму. Крім того, йому зарахували в термін покарання перебування в СІЗО, причому період з 9 вересня 2015 по 20 червня 2017 року – з розрахунку день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі (за «законом Савченко»). Таким чином, засудженому залишилося сидіти всього нічого – до кінця літа.

olexandr